Navigace

I váš web potřebuje pravidelný servis

S autem jezdíte do servisu, pneumatiky jízdního kola je občas potřeba nafouknout, komín musí také čas od času zkontrolovat a vyčistit odborník. S webovými stránkami tomu není jinak. I ty potřebují…


S autem jezdíte do servisu, pneumatiky jízdního kola je občas potřeba nafouknout, komín musí také čas od času zkontrolovat a vyčistit odborník. S webovými stránkami tomu není jinak. I ty potřebují pravidelnou péči, aktualizaci a vylepšení. Zajistí vám to větší bezpečnost a rovněž zájem ze strany zákazníků.

Důvodů, proč jednou za čas vyhledat odborníka, který vše zkontroluje a poopraví, je několik. Podíváme se spolu na ty nejdůležitější.

Tohle je typické pro weby postavené na WordPressu či jiném redakčním systému. Každý software obsahuje chyby. Útočníci je občas objeví a začnou jich využívat. Tvůrci softwaru na to reagují opravou těchto děr. Vám se ale oprava neaplikuje sama, musíte svůj systém aktualizovat. Zvládnete to sami?

Někdy kolem roku 2000 byly ve webovém světě hrozně trendy GIFy – pohybující se obrázky. Dnes by se vám za ně kdekdo vysmál. Aktuálně letí minimalismus, hodně se dbá na grafický obsah, vše by mělo být interaktivní. Jenže kdo ví, jaká bude situace za dva roky, natož pak třeba za pět let? A sami jistě víte, jaký mají lidé přístup ke starým, neaktuálně vypadajícím webům. Radši zamíří tam, kde se o stránky pravidelně starají.

Nejen designové trendy se obměňují. Také technologie používané při vývoji webu se nám mění pod rukama. Začínalo se s HTML a CSS, s tím už ale dnes žádný plnohodnotný web nepostavíte. Hraje se na interaktivitu, používají se novější a novější frameworky, standardem se stalo HTML5 a CSS3. Běžný uživatel možná nezpozoruje, v čem je vytvořený backend, tedy jak je web naprogramován, rozdíly v tom ale jsou. Nové technologie byste na svých stránkách měli chtít zejména proto, že jsou bezpečnější a rychlejší.

Základní informace, články a fotky si na web dost možná přidáváte sami. Po několika letech však můžete chtít obměnit i strukturu webu. Vždyť také vaše firma se vyvíjí, zaměřuje se postupně na něco jiného, přidávají se jí další úspěchy apod. Stránky by měly být aktuální!

Je potřeba něco víc dodávat? Vyhledávače nemají rády neaktuální weby, které byly změněny naposledy před třemi lety, načítají se neuvěřitelně pomalu a používají zastaralé technologie. Prostě a jednoduše se to přičítá jedno k druhému a výsledek je naprosto jasný: I vy potřebujete pravidelný servis webových stránek.


Zavřít