Navigace

Jak na videokonferenci?

Dnešní doba nutí firmy ke komunikaci online. Sepsali jsme seznam nástrojů, které vám mohou pomoci v dnešní době převést co nejvíce komunikace online. Google Hangout Pomocí Google…


Dnešní doba nutí firmy ke komunikaci online. Sepsali jsme seznam nástrojů, které vám mohou pomoci v dnešní době převést co nejvíce komunikace online.

Pomocí Google Hangout, který je běžně dostupný jak v bezplatném účtu Gmail tak v Google Apps v případě firemních profilů.

Google Hangout je standardní komunikační kanál mezi Gmail účty, kdy se primárně využívá pro chatování, ale umožňuje i posílání příloh a videohovor.

Pokud potřebujete uspořádat videokonferenci čítající klidně stovku účastníků, ideální aplikací je Google Meet. V současné situaci okolo koronaviru Google umožňuje bezplatně uspořádat konference čítající až 250 účastníků.

Klasické řešení nainstalované dnes již na každém počítači s Windows. Skype používáme primárně pro klasické online hovory, kde je možné třeba sdílet obrazovku.

Aplikaci Zoom.us používáme v současné době nejčastěji – zejména z důvodu, že vyžaduje prakticky nulovou instalaci softwaru a funguje i čistě v prohlížeči. Zvládá rovněž velké množství účastníků, přičemž funguje velmi spolehlivě i na slabších připojeních.


Zavřít